Ko varētu darīt lietas labā, ja man dzimumloceklis nonāk erekcijas stāvoklī, bet uz neilgu brīdi. Man rodas uzbudinājums, bet kad nonāk līdz darīšanai, tad dzimumloceklis sāk atslābt un vairs nav tik stingrs. Rodas grūtības ar ievadīšanu makstī!

Es vēlētos uzzināt vai tas ir normāli, ka man ir ļoti grūti noturēt erekciju? Ļoti bieži pabeidzu jau pirmajās 5 min...:( ir gadījies, ka pabeidzu tikko ievadījis dzimumlocekli...:(( man ir 16 gadi un vai ar laiku es varēšu ilgāk turēt? Ko man darīt lietas labā? Cik ilgā laikā ar šīm metodēm var paildzināt izturību? Vai tā ir visiem jauniešiem?

Atbilde:
Erekcijas noturību var ietekmēt dažādi faktori, bet viens no būtiskākajiem ir saistīts ar psiholoģisko faktoru. Lasot Jūsu rakstīto, jāsecina, ka erekcijas noturībā vadošā loma ir tieši bailēm, stresam un apzinātai erekcijas kontrolei, kas kopumā veido šo psiholoģisko faktoru. Jūs rakstāt, ka „rodas uzbudinājums, bet kad nonāk līdz dzimumaktam…” , bet šis laika sprīdis jau ir dažāds – vienreiz garāks, citreiz īsāks, bet šajā laikā erekcija ir laba. Tieši pats moments – ievadīšana Jums sagādā lielāko stresu un satraukumu, kura laikā pievērsiet uzmanību cik ciets ir Jūsu dzimumloceklis, vai erekcija nesāk atslābt un notiek tas, par, ko Jūs visvairāk baidieties – erekcija pavājinās. Šajā procesā vēl viens moments – prezervatīva uzvilkšana. Daļā gadījumu, šis moments rada erekcijas pavājināšanos, kas arī galvenokārt ir saistīts ar psiholoģisku faktoru (stresu utt.) un lielo uzbudinājumu priekšspēles laikā. Un tā, pēc pirmās neveiksmes, katrā nākošajā dzimumakta laikā šai situācija loģiski atkārtojas - negatīvā pieredze un pārliecība par erekcijas nenoturību nostiprinās. Gala rezultāts visam tam var būt sekundāras impotences attīstība.

Nākošais jautājums ir saistīts ar sēklas noplūdes, jeb ejakulācijas ātrumu, tas arī rada zināmas bažas pirms dzimumakta, kas var ietekmēt erekcijas kvalitāti pirms dzimumakta. Ja atdalām šos divus jautājumus, tad ātras sēklas noplūdes iemesli var būt vairāki – kā psiholoģiskā tā fizioloģiskā. Šeit būtu jārunā par tādiem jautājumiem, cik Jūs ātri uzbudināties, Jūsu psiholoģisko reakciju uz intīmām situācijām un fizioloģisko komponenti – dzimumlocekļa jūtību, dzimumlocekļa galviņas jūtība uz kairinājumu. Jo jūtīgāka dzimumlocekļa galviņa, jo ātrāk notiks sēklas noplūde ievadot dzimumlocekli makstī. Jo stiprāk uzbudinājies psiholoģiski, jo ātrāka būs sēklas noplūde. Nākošais jautājums saistīts ar sēklas jeb ejakulācijas biežumu – jo lielākas atstarpes starp sēklas noplūdi, jo ātrāk notiks ejakulācija.

Ko darīt lietas labā? Visu šo procesu var nosaukt par „apburto riņķi” – jo biežāk šādi kontakti, jo spēcīgāka ietekme psiholoģiskam faktoram un jo spēcīgāks psiholoģiskais faktors, jo biežāk radīsies šādas situācijas (erekcijas zudums, ātra sēklas noplūde). Lai šo lietu labotu, būtu jābūt regulārām un pietiekoši biežām seksuālajām attiecībām, būtu jābūt patstāvīgai partnerei, kura iesaistītos šo jautājumu risināšanā. Daļā gadījumu, partneriem apzinoties, ka tas galvenokārt ir psiholoģiskas dabas jautājums, šīs problēmas izdodas atrisināt pašiem, bet tomēr lielākajā daļa gadījumu būtu nepieciešama speciālista palīdzība, kas novērtētu situāciju un noteiktu risinājumam nepieciešamo plānu un darbības, varbūt arī palīglīdzekļus. Pieņemot lēmumu, ļoti svarīgi ir saprast, ka, jo ilgāk turpinās šādi neveiksmīgi kontakti, jo vēlāk grūtāk tos labot!

uz sākumu: Erekcija

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com