Man ir 21 gads un mans dzimumloceklis ir kā 12 gadīgam zēnam, kad tas saceļas priekšādiņa nenovelkas. Vai tas ir uz visiem laikiem, vai tikai vēl neesmu attīstījies? Tā man ir drausmīga problēma.

Atbilde:
21. gadu vecumā vīrieša dzimumorgāniem būtu jābūt pilnīgi attīstītiem. Dzimumlocekļa augšana garumā notiek līdz 17 gadiem, bet apkārtmērs palielinās līdz 20-21 gadu vecumam. Tālākā dzīves laikā dzimumlocekļa izmēri mainās ļoti maz. Normālā situācijā dzimumlocekļa priekšādiņai jau 15-16 gadu vecumā būtu brīvi jāslīd pāri dzimumlocekļa galviņai kā „miera” tā erekcijas stāvoklī.

No rakstītā noprotu, ka „miera” stāvoklī priekšādiņu ir iespējams atvilkt, bet erekcijas stāvoklī nē. Tātad, runa iet par daļēju fimozi - iemesls ir nepilnīgi attīstīts priekšādiņas gredzens, kas bieži kombinējas ar īsu saitīti. Priekšādiņas gredzenu ir iespējams pilnīgi izstrādāt vidēji 1,5 mēneša laikā. Saitīti pagarināt ir ļoti grūti un īsas saitītes gadījumā, prātīgākais risinājums būtu tās pārgriešana.

Tas, ka dzimumloceklis ir kā 12 gadīgam zēnam, sākumā būtu jānovērtē vai nav kādi seksuālās attīstības rakstura traucējumi. Domāju, ka runa ir par maza izmēra dzimumlocekli. Dzimumlocekļa izmēru ir iespējams palielināt „dabīgā” veidā, tas nav sāpīgs process, bet no vīrieša prasa uzņēmību un pietiekošu motivāciju. Apmēram 2-3 mēnešos ir iespējams palielināt dzimumlocekli par 1,5-2,5 cm garumā un par 1-2 cm apkārtmērā.

Lielu lomu šajā procesā spēlē vīrieša individuālās īpatnības, kā piemēram, saišu elastība, muskuļu masas pieaugums utt. Sīkāk par to var lasīt par dzimumlocekļa palielināšanu. Visi šie jautājumi ir risināmi, bet kā rāda pieredze, daļa vīriešu samierinās ar to, kas ir un rezultātā cieš viņu seksuālā dzīve.

uz sākumu: Dzimumloceklis

002 APG 004 EN

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com