Labdien, vēlējos uzzināt par savas problēmas risinājumu. Man ir 17 gadu un miera stāvoklī savam dzimumloceklim priekšādiņu varu atvilkt pilnībā taču erekcijas stāvoklī, nodarbojoties ar seksu, bija mazas sāpes un vēlāk arī ātri pārejošs pietūkums.

Gribēju uzzināt vai ir iespējams to novērst bieži masturbējot?

Atbilde:
Situācijās, kad erekcijas stāvoklī nav iespējams pilnībā pārvilkt priekšādiņu pāri dzimumlocekļa galviņai, visbiežākie iemesli ir vai nu pilnībā neattīstīts priekšādiņas gredzens vai īsa saitīte, kas savieno priekšādiņu ar dzimumlocekļa galviņu vai arī abi iemesli..

Tas, ka pēc kontakta rodas priekšādiņas pietūkums, liecina par priekšādiņas gredzena sašaurinājumu. Ļoti nevēlams šādās situācijās ir traumas, kuras gūst dzimumakta laikā. Arī vēstules autors atzīmē, ka seksa laikā izjutis nelielas sāpes. Sāpes parasti saistītas ar traumām, šajā situācijā tās varētu būt saistītas ar priekšādiņas gredzena, ādas ieplēsumu. Regulāri traumējot priekšādiņu var sākties rētošanās process – mikrotraumu vietā sāk veidoties rētaudi. Priekšādiņas gredzens kļūst neelastīgs un vēl vairāk sašaurinās un var veidoties pilnīga fimozes.

Jā, masturbācijas laikā var attīstīt priekšādiņu, bet masturbācijai būtu jābūt tādai, kas veicinātu dzimumlocekļa priekšādiņas attīstību. Katrs vīrietis vairāk vai mazāk masturbē nedaudz savādāk un situācijās, kad ir sašaurināta priekšādiņa, masturbācija tiek veikta tādā veidā, ka priekšādiņa procesā neiesaistās, līdz ar to netiek attīstīta. Tāpēc nevaru viennozīmīgi teikt, ka, jo vairāk masturbēsiet, jo ātrāk attīstīsiet priekšādiņas gredzenu.

Tai pat laikā svarīgs ir jautājums par dzimumlocekļa saitītes garumu. Ja saitīte ir saīsināta, to vajadzētu ķirurģiski pāršķelt, jo saitīte nav tik elastīga un staipīšanai padodas ļoti slikti. Bet īsa saitīte traucēs priekšādiņas gredzena attīstību.

Veiksmīgākais risinājums būtu apmeklēt konsultāciju, kur arī izvērtētu visus šos faktorus un ieteiktu kā labāk rīkoties!

uz sākumu: Dzimumloceklis

Lasīt papildus:

Dzimumlocekļa priekšādiņas problēmas.

Daļējas fimozes ārstēšana - seksterapija.

Seksuāla rakstura problēmas jauniešiem.

Sāpes dzimumakta laikā – vīrietim.

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com