Labdien! Mans draugs pāris reizes mēnesī lūdz, lai mēs nodarbotos ar anālo seksu. Man pašai tas nekādu baudu nesagādā, bet es tomēr parasti piekrītu. Vai vispār drauga vēlme nodarboties ar anālo seksu ir normāla? Un vai tas nevar radīt man kaut kādas veselības problēmas? Paldies!

Atbilde:
Anālajam seksam ir dažas būtiskas atšķirības no vaginālā seksa. Šīs atšķirības ir saistītas ar vīrieša dzimumlocekļa kairinājumu. Vaginālā seksa laikā galvenokārt tiek kairināta dzimumlocekļa galviņa, bet anālā seksa laikā, pateicoties anālās atveres muskuļu gredzenam, dzimumloceklis tiek vairāk apņemts stumbra rajonā – uz to tiek radīts lielāks spiediens, līdz ar to galvenokārt tiek kairināts dzimumlocekļa stumbrs.

Nevaram uzskatīt, ka vīrieša vēlme nodarboties ar anālo seksu nebūtu normāla, bet būtu jāizvērtē iemesli, piemēram, kāpēc vīrietim šis sekss sagādā lielāku baudu, jo iemeslu var būt dažādi.

Regulāri piekopjot anālo seksu var rasties un rodas dažādas problēmas ar anālo atveri. Jāpiemin, ka jebkura anālā seksa laikā tiek traumatizēta anālā atvere. Biežākie problēmas ir saistīta ar hemoroīdu veidošanos – vēnu iekaisumu.

Nodarbojoties ar anālo seksu, būtu ieteicams pietiekoši rūpīgi sagatavoties šim seksam (taisnās zarnas iztīrīšana), pirms dzimumlocekļa ievadīšanas būtu atbilstoši jāsagatavo anālā atvere, noteikti būtu jāizmanto lubrikanti un vīrietim noteikti būtu jālieto prezervatīvs!

uz sākumu: Sekss

Uz Augšu
© 1998-2021. seksologs dr. Artūrs Vāvere Seksologs.com